Forum E-sznaucery Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Żywienie Szczeniaka sznaucerka - kilka pytań
lukaszgrb 

Wysłany: Pią 21 Paź, 2016 18:39   Żywienie Szczeniaka sznaucerka - kilka pytań

Witam ! Od dwóch tygodni Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami Sznaucerka Miniaturki , aktualnie karmimy go 4Xdziennie karmą Royal Canin Mini Junior w porcjach po około 40 do 50 g suchej karmy którą pewien czas wczęsniej moczymy w wodzie .Piesek Ma aktualnie prawie 3 miesiące 08.08.2016. i Mam pytanie , czy nie daję mu za dużych porcji ,czy nie za często ? od którego tygodnia zmniejszyć porcje i przejść na 3 posiłki ? Jak dalej to prowadzić .

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam !! !

.magda. 

Wysłany: Sro 26 Paź, 2016 16:09   

Myślę, że takie pytania należy kierować do hodowcy od którego masz psa. On najlepiej zna swoje szczenięta i powinien doradzić w tych sprawach.

agatajez 
Moderator

Wysłany: Czw 27 Paź, 2016 20:48   

...albo przeczytać instrukcję karmienia na opakowaniu wybranej karmy ;)

lukaszgrb 

Wysłany: Wto 01 Lis, 2016 20:13   

Pewne wskazówki dostałem od Hodowcy , Karmię Pieska 4 X Dziennie zgodnie z ilością jedzenia na opakowaniu , ale np. niewiem kiedy zamiast 4 posiłków dawać 3 a kiedy przejść już na dwa ... Inna sprawa to czy autentycznie karma Royal Canin Mini Junior to taka niedobra karma jak wiele osób pisze czy tylko wymysły , ponieważ pies bardzo dobrze Ją Je nie ma większych problemów ... Próbowałem Mu również podawwać karmę Trywit Junior ale w żąden sposób nie udało Mi się jej podać dla pieska nie pasuje Mu smak kompletnie ...

.magda. 

Wysłany: Sro 02 Lis, 2016 00:38   

Tel. do hodowcy. Jest od tego, żeby pomóc i rozwiać wszystkie wątpliwości nt. malucha ;)
Ostatnio zmieniony przez .magda. Sro 02 Lis, 2016 00:42, w całości zmieniany 1 raz  

agatajez 
Moderator

Wysłany: Pią 04 Lis, 2016 11:01   

Każda z karm linii Royal Canin jest niestety słabej jakości. I to nie jest wymysł, najłatwiej to sprawdzić czytając po prostu jej skład:

Składniki główne

Ryż, suszone białko drobiowe, tłuszcze zwierzęce, suszone białko wołowe i wieprzowe, izolat białka roślinnego, kukurydza, pulpa buraczana, mąka kukurydziana, hydrolizat białka zwierzęcego, gluten kukurydziany, sole mineralne

Źródło

A dla psa najważniejszym składnikiem diety jest MIĘSO.

Co do wskazówek dawkowania, oto informacja, którą znalazłam na stronie pierwszego lepszego sklepu zoologicznego, w którym jest ona sprzedawana:

"Do ukończenia 6 miesięcy życia należy karmić szczenię 3 razy dziennie. Potem wystarczą dwa posiłki dziennie, o stałych porach. Nie należy zapominać o regularnym ważeniu szczeniaka, aby kontrolować jego rozwój.
Dawka dla szczeniaka jest ustalana z uwzględnieniem jego przyszłej wagi jako psa dorosłego. Aby ją ustalić należy zapytać hodowcę o wagę rodziców szczeniaka Można też znaleźć informacje dotyczące średniej wagi dla danej rasy w fachowej literaturze. Należy pamiętać o różnicy wynikającej z płci. Po oszacowaniu wagi dorosłego psa można przystąpić do obliczenia dawki dla szczenięcia. Np. 4 miesięczne szczenię płci męskiej→spodziewana waga psa dorosłego 7 kg→dawka na 4 miesiąc życia wynosi 140g/dzień."

Źródło

Odpowiedz do tematu